Yazılım Destek Hizmetleri
kurumsal yapınızın gerektirdiği mimariyi ve iş akışlarını tanımlayarak, ihtiyaç duyduğunuz sistem ve uygulamaları işletmenize değer yaratacak biçimde geliştirir. Bütün hizmetlerinde marka ve platform bağımsız hareket eden Lebrakon Teknoloji, size özel en ideal çözümü sunabilmek için objektif hareket eder. J2EE ve .NET başta olmak üzere değişik platformlarda uygulama geliştirme ve farklı sistemlerdeki uygulamaların entegrasyonu ile ilgili her tür talep ve ihtiyaca yönelik uçtan uca çözüm sunar.

Metrosoft Teknoloji, farklı sektörler için geliştirdiği yazılım çözümlerinin getirdiği deneyim ve her biri farklı teknolojilerde uzmanlaşmış profesyonel kadrosuyla size en uygun çözümü sunabilecek yetkinlikte bir iş ortağıdır. Yönetim ve teknoloji alanındaki birikimlerini sektörel uzmanlıklarla birleştirerek, kurumuzun iş yapılarına uygun mimariyi ve iş akışlarını tanımlar; ihtiyaç duyulan sistem ve uygulamaları işletmenize değer yaratacak biçimde geliştirir.

Platform bağımsız seçimler

Lebrakon Teknoloji, bütün projelerde olduğu gibi ürün ve marka bağımsız çalışma yaklaşımıyla sizin talep ve ihtiyaçlarınıza en uygun yöntemi, araç ve teknikleri özenle seçer. Lebrakon Teknoloji, bilgi teknolojilerini uygulanabilir kılmayı, farklı becerileri bir araya getirerek kesintisiz iş sistemleri sunmayı ve beklentilerinizi en üst düzeyde karşılamayı hedefler.

Uçtan uca eksiksiz çözüm

Lebrakon Teknoloji, taleplerinize uygun yazılım projelerinde tasarımdan, destek sürecine kadar her aşamada ihtiyaçlarınıza uçtan uçta çözüm üretir. Analiz aşamasından sonra projelerinizin kavramsal ve görsel tasarımları,

Metrosoft Teknoloji Tasarım Grubu tarafından yapılır. Uygulama ve arayüz tasarımları, internet üzerinden yayınlanan tasarım amaçlı prototipler halinde görüşünüze sunulur. Geliştirilecek uygulamanın her bir arayüzü, istek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda oluşturulur. Projenin sağlayacağı faydalar, başlangıç aşamasında belirlenir. Teknik tasarımlar ve bilgi güvenliği tasarımlarının ardından, kodlama alt adımları, internet üzerinden yayınlanan geliştirme amaçlı prototiplere yansıtılır. Profesyonel bir anlayışla gerçekleştirilen uygulama geliştirme projenizi başından sonuna dek izlemeniz mümkündür.

Proje yönetimi

Metrosoft Teknoloji, her türlü uygulama geliştirme projesi için bir proje ekibi oluşturur. Bu ekip, proje yöneticileri; analiz, modelleme ve tasarım faaliyetlerinde sorumlu çözüm uzmanları; teknik mimari tasarımı yapacak ağ ve güvenlik uzmanları; sanat yönetmeni, görsel ve kavramsal tasarım uzmanları ile yazılım uzmanlarından oluşur. Proje, tümüyle Lebrakon Teknoloji ekibince gerçekleştirilebileceği gibi, ortak ekip ile birlikte bilgi ve deneyim transferi yapılarak da tamamlanabilir.

Lebrakon Teknoloji, kurumunuzun kendi yürüttüğü yazılım projeleri için gözlem, danışmanlık ve eğitim hizmetleri de sunar.

Süreç yönetim modeli

Metrosoft Teknoloji yüksek kalitede uygulamalar sunmak amacıyla, kendine has bir süreç yönetim modeli geliştirmiştir. Bu metodoloji, bir tür çerçeve (framework) olarak düşünülebilir. Süreç, Sistem Geliştirme Yaşam Döngüsünün (System Development Lifecycle) başlangıç kavramlarından uygulamanın tamamlanmasına kadar tüm aşamaları ve başarılı bir proje için gerekli olan uygulama geliştirme aktivitelerini içerir. Süreç yönetim modeli, Lebrakon Teknoloji’nın deneyimlerinden yararlanılarak, nesneye dayalı sistem geliştirme, interaktif tasarım ve prototip oluşturma gibi başarılı yöntemleri kullanacak şekilde tasarlanmıştır.

Proje geliştirme iletişim merkezi

Metrosoft Teknoloji’nın süreç yönetim modeli, web tabanlı bir iletişim merkezi bünyesinde, belli erişim yetkileri dahilinde yürütülür. Görsel tasarım ve prototipler, internet ortamında görüşlerinize sunulur. Her tür çalışma ve doküman aynı portal üzerinden erişilebilir hale getirilir. Raporlar ve teknik tasarımlar da bu portal üzerinden yayınlanır. Ayrıca kurumsal tasarımlar, kurumsal kimlik ve görsel kütüphanesi de aynı şekilde sizin yönlendirmeleriniz için aynı portal üzerinden sunulur.

Farklı teknoloji ve platformlarda deneyim

Metrosoft Teknoloji proje geliştirme ve destek ekibi, J2EE ve .NET ileri teknoloji platformlarında olduğu gibi C, C#, Visual Basic ve PowerBuilder gibi geleneksel uygulama araçlarında da derin bilgi ve uygulama birikimine sahiptir. Oracle 10g, IBM WebSphere ve Microsoft .NET sertifikalı yazılım uzmanlarımız, gerek Java, gerekse .NET tabanlı projelerinizin başarıyla gerçekleştirilmesini sağlar; CASE ve modelleme araçlarını, yüksek teknolojiye dayalı uygulama geliştirme platformlarını ve global standartları kullanarak, yüksek performanslı ve etkin yazılımlar geliştirirler.

Metrosoft Teknoloji, Türkiye’de ve yurtdışında gerçekleştirdiği büyük ve dağıtık sistemli projeleriyle alanında lider bir firma olup, özel uzmanlık gerektiren teknoloji platformları üzerinde yazılım geliştirme konularında önemli bir bilgi birikimine sahiptir.

Teknik mimari ve güvenlik tasarımı

Metrosoft Teknoloji, yazılım geliştirme faaliyetlerine ek olarak, yazılımın ve üzerinde çalışacağı platformun sistem ve topoloji tasarımını oluşturur; performans, büyüyebilirlik, erişilebilirlik ve kesintisizlik gibi ihtiyaçlarınızı dikkate alarak başarılı ve işleyen projelere imza atar. Tasarım esnasında, erişim ve yetkilendirme planlaması yapılır; iç ve dış kaynakların neden olabileceği tehdit ve risklere karşı güvenlik tedbirleri alınır ve güvenlik standartlarına tam uyum sağlanır.

Devreye alma sonrası destek

Tamamlanan projelerin başarıyla uygulamaya koyulması ve yürütülmesi için iyi planlanmış ve her an erişilebilir destek hizmeti sunulmalıdır. Metrosoft Teknoloji kusursuz müşteri memnuniyeti sağlamak amacıyla, internet temelli destek sistemini oluşturmuştur. Bu destek sistemi sahip olduğu delegasyon ve eskalasyon mekanizmalarıyla, destek hizmetlerinin hızlı ve etkin bir biçimde yürütülmesini sağlar. Bu destek sitesi sayesinde sorun çözüm sürecinin her adımında size gerekli bilgiler sunulur; sorun bazında ya da dönemsel raporlar alınarak, hizmetin kalitesi değerlendirilir.

Bayi İletişim Portalları

İnternet dünyasında beraber iş yaptığınız bayileriniz ya da iş ortaklarınız en güncel, doğru ve güvenilir bilgiye anlık olarak ulaşma ihtiyacı duyuyorlar. Metrosoft Teknoloji'nın bayi portali çözümü ile iş ortaklarınızla yüksek maliyetli VPN çözümlerine ihtiyaç duymaksızın en efektif yoldan en verimli iletişim kanalını oluşturabilirsiniz. Bayilerinizin ya da şubelerinizin sayısı arttıkça iş süreçlerine ve güncel bilgilere internet üzerinden ulaşabilme ihtiyacı başarılı bir iş modeli için vazgeçilmez bir ihtiyaç haline gelecektir.

Finans Portalı

Banka ve aracı kurumların, internet üzerinden kişiye özel hizmet verebilmelerini ve birebir pazarlama ve satış yapabilmelerini sağlamak amacıyla geliştirilen i-Invest Finans Portali çözümü, müşterilerinize kişiselleştirilmiş içerik hizmeti, kişiye özel kampanya ve teklifler, anında alım satım gibi pekçok avantajı hızlı ve pratik bir şekilde sunabileceğiniz yeni nesil iletişim platformu sunmaktadır.

Kurum İçi İletişim Portalları

Hızlı iletişim imkanlarıyla kurumunuz çalışanlarının iş hayatını kolaylaştıran, kurum verimliliğini artıran ve aranan bilgiye hızla ulaşılmasını sağlayan kurum içi iletişim portalleri sayesinde kurumuza ait bilgiler, sürekli güncel kaldığı gibi ve bu bilgilere ihtiyaç anında hızla ulaşılabilmesi sağlanır. Metrosoft Teknoloji, portal konusunda platform bağımsız çözüm geliştirebilen deneyimli yazılım kadrosu sayesinde ihtiyaçlarınıza yönelik çözümleri mevcut altyapınıza entegre çalışacak şekilde geliştirir.

Top